5 Mayıs 2013 Pazar

İMZA:KARIN KİTAPÇILARDA!!!


BASIN BÜLTENİ          “İmza: Kızın”dan sonra sıra “İmza: Karın”da!
Kadınlar, hayatlarında iz bırakan erkeklere mektup yazınca…!
İMZA: KARIN Mayıs’ta tüm kitapçılarda!
Kadınlar, “İmza:Kızın” derken önce hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına mektuplar yazdılar. Yanlarında olan, olmayan veya bir kez dahi göremedikleri babalarına… Şimdi kız çocukları büyüdü, hayatın içinde kadın olarak durmayı öğrendi. Bu defa, hayatlarında öyle ya da böyle, iyi ya da kötü, kısa ya da uzun süreli izler bırakmış veya bırakacak olan erkeklere anlattılar yaşadıkları duyguları. Bir resmi imza olsun olmasın, kimi kocasına, kimi sevgilisine, kimi kaybettiği ruh eşine, kimi nefret ettiği “eski” eşine, onu terk eden sevgilisine, kimi de arayıp da hiç bulamadığı o erkeğe yazdı mektubunu.
Farklı sosyo-kültürel yapılardan, farklı yetiştirilme biçimlerinden, farklı duygusal temalardan gelen 100’ü aşkın kadının hayatlarında iz bırakmış, bırakan, bırakacak erkeklere yazdığı mektuplardan oluşan “İmza: Karın”, kadınların hayatı paylaştıkları erkeklerden neler beklediğini farklı yönlerden gün ışığına çıkaran bir kitap. Yaşı, mesleği, kocası kim olursa olsun, kadın her yerde kadın ve kadın olmanın özü ile kadınların beklentileri aslında birbirlerinden çok da farklı değil.
“İmza:Kızın” ekibinden Banu Özkan Tozluyurt’un yayına hazırladığı “İmza:Karın” Mayıs ayından itibaren kitapçıların raflarında yerini alıyor. Bazen kendinizi, bazen hayat arkadaşınızı bazen de çok yakından tanıdığınız kişilerin en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın geliri de, çıkış noktası ile çok uyum sağlayan bir amaca hizmet için ayrılıyor: “İmza: Karın” kitabının telif geliri, kadınların huzurlu, mutlu ve kendilerini ifade edebilen bireyler olması için faaliyet gösteren Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği STET için bağışlanacak.
Kadın gözünden yaşamın detaylarını, kadının kalbinden geçen aşkın izlerini yakalamak istiyorsanız, “İmza: Karın” size yüzlerce farklı pencere sunuyor.
Ayrıntılı bilgi için: Banu Özkan Tozluyurt – banuduru@gmail.com
banu@banutozluyurt.com
0542.427.31.37
facebook.com/imzakarin
twitter/imzakarinEDİTÖRE NOT:
Banu ÖZKAN TOZLUYURT 39 yaşında, yönetim danışmanı. BT Danışmanlık adlı şirketin sahibi. Yönetim, iletişim, kişisel gelişim konularında eğitimler verip danışmanlık yapıyor. Yaşam koçluğu sertifikası sahibi yönetici/kişisel koçluk yapmakta. Yazmayı, okumayı çok seviyor. Hayat Çocukla Güzel, İmza Kızın adlı yayınlanmış kitapları mevcut. Gezi, kişisel gelişim, gündeme ait yazılarını www.banunundunyasi.com da okurlarıyla paylaşıyor.
STET DERNEK :   SINIR TANIMAYAN EBEVEYNLER TOPLULUĞU -STET- verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlara, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisini kazandırmayı amaçlayan yeni nesil bir dernek olarak dikkat çekiyor. Ülkemizdeki kadınlara insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET Dernek, kendi etkinlik alanı içerisinde bulunmayan tüm yardım taleplerini, kendi uzmanlıklarındaki diğer derneklerle paylaşarak koordineli olarak sonuca ulaştırıyor. STET Dernek, çocukların toplumun geleceği olduğu bilinciyle hareket ederek,  ebeveynlerin anne ve baba olmak, çocukların ihtiyaçları, dönemleri, davranış biçimleri konusunda bilinçlendirilmesi ile daha doğru yaklaşımla, çocuklar yetiştirilmesini amaçlayan projeler geliştirir ve etkinlikler düzenler.  Kendini bir yardım derneği olarak tanımlamayan STET Dernek, uzun vadeli çözümleri eğitim projeleriyle hayata geçiren yeni nesil bir dernek bakış açısını benimsiyor. Bu anlamda “gönüllü bir akademi” görevi üstlenerek;  ''Hukuk, Kişisel Gelişim, Ebeveynlik, Kariyer,  Girişimcilik,  Meslek Edindirme” konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, kadınları ihtiyaçları olan alanlarda konunun uzmanlarıyla buluşturuyor. www.stetdernek.org  


İMZA:KARIN YAZAR LİSTESİ –alfabetik sıra
Önsöz-Banu Özkan Tozluyurt
Stet Dernek yazı-Ayşe Tolga
Giriş- Aşkım Kapışmak
Armağan Portakal
Arzu Dinçbaş
Arzu Kara
Arzu Koç
Ayça Erdura Ozar
Ayça Yamandağ Çatalyürek
Aydan Ermiş
Aylin Anne
Aylin Köksal
Aynur Tümen
Aynur Uzun
Aysel Özkan
Ayşe Erbulak
Ayşe Serpil Şengör
Ayşegül Çıdamlı Uygurer
Ayşen Peren
Ayşenil Şamlıoğlu
Bahar Karakaya
Bahar Tapkaç
Berfu Arslan Ağırsoy
Berna Agun Poyrazoğlu
Berna Cerit Engin
Berna Laçin Eşiz
Bilge
Birsen Sayar
Burcu1Anne
Burcu Ersöz
Cemre Birand
Çiçek Dilligil Öztoprak
Çiğdem Kırıkoğlu
Defne Ongun Müminoğlu
Deniz Uğur
Denizin Yıldızı
Derya Coşkundeniz
Dolly Karlıyol Tosun
Ebru Hekimoğlu
Ece Banu Özan
Ece Seçkin
Ela Alkan Dereköylü
Elif Tokgözoğlu
Emel Mutlu
Emel Özenç Göver
Emine Duran
Emine Gönel
Emine Gülsen Danacı
Engin Akgürgen
Esra Aylin Akalın
Evren
Evren Özalkuş
Fatma Erdem
Figen Gürdöl
Figen Midilli
Filiz Paşaoğlu
Fulya Alp Çoban
Funda Aksu
Funda Erkoç
Gamze Gözalan
Gamze Sayar
Gonca Keskin
Gözde Acar
Gül Meyenay
Gülden Işık
Gülser Gerçek
Gülter Özgür
Gülümse
Güneş
Güngör Ekinci Sağlık
Hafize Şentürk Sualp
Hikmet Çelik
H.N.E
Işık Taçoğlu
İlkim H. Karaca
İlknur Atalkın
İlknur Tatlı
İpek Ülkeroğlu
Lady in Red
Lale Celepoğlu
Lale Manço Ahıskalı
Leyla Erdura
Melek Öztürk
M. İrem Afşin
Muhteşem
Müge Oruçkaptan
Müge Yamanlıca Tuncay
N.K.
Nilgül Doğan
Nur Gül
Özge Uzun
Özgür Vahide Dinç
Özlem Öztürk
Özlem Uysaler
Parla Şenol Basmacıgil
Pollyanna
Renan Uzer
Sabriye Sezgin Birben
Seda Kalay
Sema Hayrioğlu
Serer Demirel
Serpil Berat Kubak
Serpil Demir
Servet Derya Değerli
Servet Erkenez
Sevinç Eryurt
Sibel Tahiroğlu
Sibel Zobu
Sinem Hayrioğlu
Sühendan Oray
Şadıman Şenbalkan
Şadkam
Şahver Koçulu
Şengül Hablemitoğlu
Şirin Tekin
Şule Yüksel Mutluay
Tansu Oskay
Taylan Kümeli
Tuğba Akdağ Ozan
Tuğba Zakoğlu
Tülay Yazgan
Tülin Kaymakçı
Vuslat Sena Akay
Yağmur Bulut
Yasemin Sungur
Yonca Tokbaş
Zeliş Kurt
Zeynep Aydemir
Zeynep Göktaş
Zeynep Yaman


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder