10 Mayıs 2013 Cuma

Testa Rossa'da Kahvaltı Sorunsalı...

1 Mayıs Resmi tatil olduğundan dolayı eşim de ben de o gün çalışmıyorduk ve havalar da düzeldiği için kahvaltı için kendimizi dışarı attık... Hazırlanıp çıkmamız biraz uzun sürdüğü için Anatolium'daki İKEA'nın kahvaltı saatini kaçırdık ve hemen Anatolium AVM'nin girişindeki, dış görünüşünden dolayı ve girişteki kahvaltı sofrası resminden dolayı dikkatimi çeken Testa Rossa'ya oturduk. Kahvaltı siparişimizi verdikten 5 dakika sonra ekmeğimiz sepetin içinde masadaki yerini aldı... Eşimle sohbet ederken bi 15 dakika kadar bekledik sanıyorum ki çaylarımız geldi. Çaylar gelince doğal olarak kahvaltı servisinin 1-2 dakika içinde yapılacağını düşündük ancak bi 8-10 dakika da kahvaltının gelmesini bekledik çay ve ekmek eşliğinde ki çaylar bu arada biraz soğudu tabi. En sonunda kahvaltı tabağımız masadaki yerini aldı .Görünüş olarak pek hoş gözükmekte dimi? Şimdi bu kahvaltı tabağına ve içtiğimiz 4 bardak çaya 39 TL hesap ödedik ve günümüzü bozmamak adına da kasadaki mekan sahibine bişey demedik ancaaaaaak;

Şimdi sorarım size aşağıda yazdıklarımı okuyunca siz bir daha bu mekana gider misiniz?

Kahvaltı siparişini verdikten hemen sonra ekmeği masaya koyup esas servisi yapana kadar o ekmeği açık havada kurutmak neyin kafasıdır?

Kahvaltıyı beklemeden çay içmek isteyenler olabilir sonuçta herkesin bir tercihi var ancak "Çaylarınızı heme mi getirmemi istersiniz yoksa kahvaltı ile birlikte mi getireyim?" diye sormak çok mu zordur?

Böreklerle yumurtayı aynı anda pişirecek yeteneğe sahip aşçınız yok mu? Yoksa o gün izinli falan mıydı? Tabaktaki börekler ne kadar sıcaksa yumurta da bir  o kadar soğuktu. Bakın ılık falan demiyorum bildiğin soğuk.

Yumurtayı resimde sahanda görmüştük ama yumurta bildiğin rafadan geldi masaya, hadi o aldatmacayı geçtim de bari kayısı mı rafadan mı yemek istediğimiz soraydınız be!

Ayrıca böreklerin pişmesini beklerken tabakların kenarda beklediği o kadar belli ki dilim kaşarlar oda sıcaklığında beklemekten yağ tabakasına dönüşmek üzereydi.

Son nokta ise tabakta gördüğünüz dilimlenmiş elmanın etiketi üzerinde duruyordu!!! Eşim izin verse onun da resmini çekecektim...

Bu kadar rastgele bir kahvaltı tabağına da bu kadar para verince ben nasıl oldu da o kadar sakin ve ses etmeden çıktım o mekandan hala anlayabilmiş değilim! Daha fazla içimde tutamadım en azından buradan duyurmak istedim o günkü kahvaltı memnuniyetsizliğini...

Bir daha mı? Kahve içmek için bile gitmem...

24 yorum:

 1. ama cnm şikayetlerini dile getirmessen aynı hatalara devam ederler.

  YanıtlaSil
 2. Uyuz olurum böyle yerlere,
  Düşüncesizler, bi daha da gitmem ve çevremdekilere de olumsuz yönlendiririm..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de en azından buradan deşifre etmek istedim...

   Sil
 3. inanamıyorum tam bir fiyasko bukadar rezil bir yer olamazdı sanırım.tophanede bir deneyimim olmuştu benim senin kadar kötü değilmiş şükrettim şuan desifre etmen süper hatta foursquardada yaz derim tavsiyede :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter adreslerine yazımı gönderdim ama ses seda yok, umurlarında değil ki millet nasıl olsa gidiyor demek ki...

   Sil
 4. kötü hizmet veren yerler birde üzerine yüksek hesap istiyor ya sinir oluyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve biz de paşa paşa ödüyoruz ya bu daha da sinir!
   Çingenelik yapmanın alemi yok diyoruz ödüyoruz aslında yapmak lazım!

   Sil
 5. Sağlık olsun canım bazı şeyler yaşanmadan öğrenilmiyor. Eşinle balkonumuzda kahvaltı keyfine bekleriz bir pazar. Ben memnun ederim seni yumurtaları sıcak servis yapıcam söz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooooo bu ne güzel bir teklif böyle, aklımda :)

   Sil
 6. böyle durumlarda sorumlu kişiye "gel parasını öde ve bunu sen ye" diye bağırasım geliyo..

  YanıtlaSil
 7. İnsana bazen bir sükunet , bir nur iniyor di mi :))
  Sonra da ben bunları kafalarına nasıl atmadım acaba diye düşünüyorsun haklısın!
  Elma yı etiketli getirmiş olmaları yıkamamış olma ihtimallerini aklıma getirdi ama sen bunu okumamış ol:))
  10 kişi bile okusa bu yazıyı kar kardır bence , nasıl çok beğendiğimiz şeyleri yazıyorsak kalitesiz şeyleri de yazmalıyız diye düşünüyorum.
  Ve çok konuştum, seni öpüyor ve kaçıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay evet onu biz de düşündük o elma hiç yıkanmamıştı kesinlikle! Düşünebiliyor musun böyle bir zihniyette orayı çalıştırdıklarını, aklıma gelince dellendim şimdi!
   Kaçma ya nereye gidiyorsun :D

   Sil
 8. twiter hesapları varsa paylaş bence yazını...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paylaştım ama umurları oldu mu sanıyorsun??? :(

   Sil
 9. Off çok üzüldüm canım ya, gerçekten çok kötü imiş. Bence firma ile de paylaş derim :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitterdan yazdım canım ama ses seda yok tabi ki, türk zihniyeti işte sen istediğin kadar adını yabancı koy!

   Sil
 10. gitme gitme bu ne ya ! ben dırdır ederdimm sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl etmemişim hala şaşırıyorum gelin hanım :D

   Sil
  2. hihih :) o benim ! ! demek sakn bir gününe denk gelmiş :)

   Sil
 11. çok gülerek okudum yazıyı, traji komik bir durum olmuş gerçekten :))) ama sabrınıza hayran kaldım doğrusu. bu tarz mekanları deşifre etmek lazım elinize sağlık...

  YanıtlaSil